Gyertya színezés #
A gyertyaszínező funkció lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy megváltoztassa a gyertyák/bárok testszínét, amikor gyertya, vagy bár grafikont használ. Hat színezési mód áll rendelkezésre, amelyek közül a legtöbb a korábban ismertetett signal módszertanokon alapul.
A gyertyaszínezés Heikin-Ashi, Renko, Kagi, vonaltörés, pont és szám, valamint tartománygyertyákat használó grafikonokon is működik.
Mindegyik mód engedélyezhető a gyertyaszínezési mód legördülő menüjének beállításaiból.
Annak érdekében, hogy a gyertyák színezése a lehető legjobban használható legyen, győződj meg róla, hogy kikapcsolod “borders” beállítását a chart beállításaiban.
Structures #
A struktúra színmód az algoritmusunkon alapul, és a struktúra állapotát tükrözi a gyertyákon átmenetes színmódszerrel. A számításhoz a Smart Money Concepts egyedi módszerünket használtunk. Bővebben itt olvashatsz róla: Smart Money Concepts
Minél világosabb zöld a gyertya annál bikásabb az ármozgási struktúra, míg az enyhébb zöld színek gyengébb bikás ármozgási struktúrát jeleznek. Minél világosabb piros a gyertya annál medvésebb az ármozgási struktúra, míg az enyhébb piros színek gyengébb medvés ármozgási struktúrát jeleznek. A szürkéhez közelebbi színek azt jelzik, hogy az aktuális ármozgás egy visszahúzás lehet, vagy hogy a piac ingadozik, hullámzik.
Trend Sentiment #
A trend hangulat színmód szintén az algoritmusunkon alapul, és a trend hangulatát tükrözi a gyertyákon átmenetes színmódszerrel.
Minél világosabb zöld a gyertya annál bikásabb a trend hangulata, míg az enyhébb zöld színek gyengébb bikás változásokat jeleznek. Minél világosabb piros a gyertya annál medvésebb a trend hangulata, míg az enyhébb piros színek gyengébb medvés változásokat jeleznek.
Momentum #
A Momentum színmód szintén az algoritmusunkon alapul, és a piacon fennálló momentum hangulatát tükrözi a gyertyákon átmenetes színmódszerrel.
Minél világosabb zöld a gyertya annál bikásabb a momentum, míg az enyhébb zöld színek gyengébb/gyengülő bikás momentumot jeleznek. Minél világosabb piros a gyertya annál medvésebb a momentum állapota, míg az enyhébb piros színek gyengébb/gyengülő medvés momentumot jeleznek. A szürkéhez közelebbi színek azt jelzik, hogy az aktuális ár momentumja egy visszahúzás lehet, vagy hogy a piac ingadozik, hullámzik és nincs meghatározó momentum jelen.
A TradeMaster Pro Momentum Komplex számítással kivitelezett vizuális megerősítő mutató, amely a rövid távú ármozgás erősségét, momentumát jelzi. Érzékeny mutató, a kisebb változásokra is gyorsan reagál. Ideális skalpereknek, de akár trenderősség mérésre is. Valójában mindenre jó. Global -> Sensitivity befolyásolja az érzékenységet
**Figyelem: ez a Global -> Sensitivity a trendet is befolyásolja, de a strukturát nem.
Volume #
Az adott ármozgásra meghatározó volumen jelenlétét vizualizálja. Minél bikásabb és magasabb a volumen annál zöldebb a gyertya. Minél medvésebb és magasabb a volumen annál pirosabb a gyertya. Remekül kombinálható volatilitási indikátorokkal és kitörési stratégiákkal. Az értékek az Indicator Values -> Volume alatt változtathatók, ahol az első érték viszonyul a másodikhoz a meghatározott átlagszámítási képlet alapján. Skalpereknek és valós idejű méréshez ajánlott az 1/10 és 3/14-es beállítás, swing kereskedéshez és fundamentális elemzéshez valamivel magasabb értékek meghatározása.
Volatility #
Az adott eszköz saját mozgástartományában való elmozdulásait vizsgálja és értékeli megfelelő matematikai számításokkal, objektíven. A vizsgálat minden eszköznél saját viselkedésére vonatkozik, így a volatilitási faktor páronként változhat (néhol pár százalékpontos mozgás volatilisnek bizonyulhat, másutt több tíz százalékos nem). A színskála szürkétől pirosig terjed, ahol a szürke az alacsony volatilitású ármozgást jelzi, míg a piros a magasat. A kék színnel jelölt zónákat squeeze-nek nevezzük, amely az ármozgás zsugorodását jelzi, csökkenő volumen mellett. Ez jelenthet konszolidációt, felgyülemlődést, melyet gyakorta árrobbanás követ. A volatility squeeze erre szeretné felhívni a figyelmet. Keressük a volatilitást elsődleges szűrőként az eszközpárok kiválasztásakor, hiszen a magasabb volatilitás nagyobb mozgástartományt jelent, magasabb potenciális hozammal. Használjuk ki a volatility squeeze-t rövid távú profitszerzésre, pattanások és folyatólagos minták azonosítására.
Divergences #
Amennyiben a divergenciákkal ellátott chart (Segments -> Divergences) túlterhelő számodra, választhatod a divergenciák színnel való jelölését, magukon a gyertyákon. Minél zöldebb a gyertya annál több bikás divergencia található ott. Minél pirosabb a gyertya annál több medvés divergencia koncentrálódik az adott gyertyára.
***Figyelmeztetés: a Divergences fül alatti beállítások befolyásolják a megjelenítést.